Wystartowało Centrum Wiedzy dla transportu

Innowacyjny projekt branży transportowej - Centrum Wiedzy - ma za zadanie zebrać najważniejsze informacje dotyczące transportu międzynarodowego, przepisów drogowych w Europie oraz przepraw promowych cargo. Centrum Wiedzy wystartowało w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz polskim.

W Centrum Wiedzy można znaleźć między innymi artykuły branżowe, studia przypadków, przewodniki po krajach, przepisy drogowe i informacje o winietach obowiązujących w innych krajach europejskich, najczęściej zadawane pytania dotyczące przepraw promowych, opisy tras promowych oraz wiele więcej.

Stworzenie interaktywnej platformy informacyjnej jest częścią długoterminowej strategii pomysłodawcy projektu - firmy Freightlink. Strategia zakłada unowocześnienie i cyfryzację usług transportu promowego. "Do niedawna branża transportowa opierała się na klasycznym modelu biznesowym, gdzie wszystko załatwiano przez telefon. Postanowiliśmy zrobić dwa kroki naprzód: najpierw pozwoliliśmy małym i średnim przedsiębiorstwom samodzielnie rezerwować promy cargo online. Następnie stworzyliśmy Centrum Wiedzy, gdzie odpowiadamy na wszystkie pytania związane z branżą" - wyjaśnia Lee Rossall, Dyrektor Zarządzający Freightlink.

"Zdecydowaliśmy się na stworzenie Centrum Wiedzy także w języku polskim, ponieważ Polska to bardzo ważny i przyszłościowy rynek. Branża transportowa wytwarza aż 10% polskiego PKB" - dodaje Lee Rossall. Centrum Wiedzy będzie na bieżąco rozbudowywane i tłumaczone na kolejne języki. Celem pomysłodawców jest stworzenie największej bazy informacji o transporcie w Europie.

Firma Freightlink istnieje na rynku przepraw promowych od 10 lat. Oferuje internetowy system rezerwacji promów cargo na ponad 500 trasach. Z siedzibą w Wielkiej Brytanii i wielojęzycznym personelem, Freightlink specjalizuje się w obsłudze nietypowych projektów transportowych, pomagając firmom zarówno kurierskim i spedycyjnym, jak i tym spoza branży transportowej.

Anna Drzewiecka

www.freightlink.pl/knowledge/home.