Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2017”

Instytut Energetyki Odnawialnej zapowiada przygotowanie piątej edycji raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce’ 2017”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie aktualnego stanu i potencjału przemysłowego oraz rynkowego z podziałem na kluczowe segmenty:

W nowej formule raportu, zostaną szerzej przedstawione korzyści płynące z wytwarzania energii elektrycznej z perspektywy tzw. prosumenta biznesowego, czyli – autoproducenta korzystającego z OZE. Z analiz prowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że obecnie najwięcej za energię płacą firmy należące do grup taryfowych C, a więc w dużej mierze małe i średnie firmy, przyłączone do sieci niskiego lub średniego napięcia. 1MWh energii elektrycznej dla odbiorców w taryfie C w 2015 roku kosztowała ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku taryf grupy A, z których korzystają duże przedsiębiorstwa.

Źródło: opracowanie IEO na podstawie URE

 W raporcie „Rynek fotowoltaiki w Polsce ‘2017” zostaną zaprezentowane następujące elementy:


W celu promowania społecznie odpowiedzialnych firm, w ramach raportu zostanie przygotowana mapa, na której zostaną zaznaczone przedsiębiorstwa posiadające własne instalacje fotowoltaiczne.


Patronat nad tegorocznym raportem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
.

                                          

Partnerem raportu jest Europejski Instytut Miedzi


 Zainteresowanych partnerstwem w tegorocznej edycji raportu zapraszamy do kontaktu:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Raport będzie dostępny szerokiej grupie odbiorców poprzez bezpłatny dostęp ze strony internetowej IEO.

Do udziału w tegorocznym badaniu rynku zapraszamy producentów i głównych dystrybutorów systemów fotowoltaicznych. Lista firm, które wzięły udział w badaniu w ubiegłym roku jest dostępna <http://ieo.pl/pl/projekty/raport-rynek-fotowoltaiki-w-polsce-2017> na stronie IEO. Badanie statystyczne rynku prowadzone jest w oparciu o umowy poufności przekazywanych informacji.

Firmy (producenci i główni dystrybutorzy systemów PV) zainteresowane udziałem w badaniu prosimy o kontakt z biurem IEO: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz