Nadmorskie klimaty na dziennikarskie tematy ...

Tuż za Piaskami, na kresach Unii Europejskiej, przebiega pilnie strzeżona strefa, bez możliwości przejścia na drugą stronę.

Turyści mogą spacerować tylko do granicy z Rosją, niestety umowa o małym ruchu granicznym nie obejmuje tego regionu. Za to spacer plażą, droga przez las dostarczają niezapomnianych wrażeń. Dla wytrwałych zbieraczy owoców runa czeka obfitość poziomek, jeżyn, malin oraz grzybów. Niedaleko, z punktu widokowego rozpościera się piękny krajobraz Zalewu Wiślanego, skąd przy dobrej pogodzie widać fromborską katedrę.


Turyści łączą pobyt w nadmorskim klimacie z atrakcjami Hotelu Krynica, który dysponuje bogatą ofertą różnych form wypoczynku. Mogą liczyć na gościnność, intrygującą zachętę do powrotu. Wielu na pewno skorzysta, zechce jeszcze pełniejszą piersią zaczerpnąć jodu, bałtyckiej aury. Siła przyciągania hotelu i całego regionu jest wielka… Rosnące zainteresowanie regionem wynika nie tylko z atrakcyjności przyrody, ale i coraz lepszej infrastruktury. Przykładowo, w Krynicy Morskiej liczba miejsc noclegowych przekracza kilkukrotnie liczbę stałych mieszkańców, turystów w weekendy bywa jeszcze więcej.

Największą zaletą Krynicy jest czyste powietrze z dużą zawartością jodu, przepiękne lasy, piaszczyste plaże z wydmowymi pagórkami. Hotel dodatkowo oferuje piękne pokoje, jak i luksusowe apartamenty. Wszystko to sprawia, że  tak wielu turystów wybiera noclegi właśnie tutaj. Krynica to nowy obiekt zlokalizowany tuż nad samym morzem. Można tu wypoczywać w komfortowych warunkach i cieszyć się widokami na Bałtyk. Lokalizacja w centrum miasta, kilkadziesiąt metrów od morza, sprawia, że odpoczynek jest przyjemniejszy. W zasięgu jest piękny las iglasty, pełny naturalnej przyrody i zwierząt. Wystarczy wyjść na spacer wieczorem lub nad ranem, rozejrzeć się wokół, przy odrobinie szczęścia spotkamy żerującą sarnę, buchtującego dzika, również mniejsze zwierzęta leśne i parkowe. Miejscem, które pokocha każdy spacerowicz, jest Wielbłądzi Garb leżący na wschodnich krańcach miasteczka. Faktycznie przypomina jego grzbiet, wzniesienie najwyższej wydmy stałej w Europie liczące sobie 49,5 m n. p. m. Niezwykłe miejsce – po jednej stronie przepiękna panorama Bałtyku, po drugiej - widok na cały Zalew Wiślany. Takie atrakcje tylko w Hotelu Krynica!

W samym mieście znajdujemy port morski, w jego skład wchodzą przystań rybacka i jachtowo -pasażerska. To jedno z atrakcyjniejszych nabrzeży Zalewu. Wypływają stąd statki oraz wodoloty do Fromborka, Elbląga, a nawet Kaliningradu. Turyści korzystają również z rejsów po Zalewie Wiślanym. Krynica to miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, wypoczywający są zachwyceni szerokimi plażami rozciągającymi się całymi kilometrami. Usłane czystym, drobnym piaskiem, obfitują w bursztyn, fragmenty bałtyckiego złota dostępne dla każdego. Dno morskie obniża się w tej okolicy łagodnie, więc można spokojnie kąpać się nawet z najmłodszymi pociechami. Tym bardziej, że dzięki położeniu w rejonie Zatoki Gdańskiej wymiana wody jest wolna, co skutkuje wyższą, niż w innych nadbałtyckich kurortach temperaturą wody. Popularność Krynicy w ostatnich latach wzrasta, jej atutem jest mniejsze zatłoczenie. Do dyspozycji turystów oddano wiele nowych pensjonatów, letnich domków, zwiększyła się liczba kwater prywatnych i kempingów. Ci, którzy powracają tu po kilku latach są bardzo pozytywnie zaskoczeni zmianami.

Marzena i Mariusz Labuda, właściciele Hotelu Krynica bardzo dbają o wizerunek obiektu, na bazie odziedziczonej posesji postarali się o nowoczesny hotel. Oferują nie tylko pyszne wyżywienie i wygodny nocleg, ale i szeroki zakres zabiegów SPA. Naturalne preparaty i specjalistyczna obsługa czynią cuda, promienieją twarze, wzmacniają się naczynia, ujędrnia skóra, niejedno ciało odzyska sprawność i atrakcyjny wygląd. Pakiety rodzinne i wakacyjne, wczasy wyszczuplające i kondycyjne przyciągają amatorów łączących wypoczynek z rekreacją i naprawą samopoczucia oraz niedostatków ciała. Hotel Krynica w drodze wieloletniej rozbudowy zyskał nowoczesną windę, kolejne piętra, basen, oczko wodne, parking z infrastrukturą. Panowie i panie na własne oczy mogą przekonać się o swych talentach wędkarskich. Dostęp do odpowiedniego sprzętu zapewnia emocje nad wodą podczas wyciągania okazałych karpi, karasi, leszczy i okoni. Konkurs wędkarski przygotowany dla uczestników Ogólnopolskiej Sesji Dziennikarskiej wyłonił kilku laureatów. Sporo złowionych ryb wystarczyło, aby ufundowane przez Państwa Zabuda atrakcyjne nagrody i upominki trafiły do rąk najsprawniejszych uczestników. Wędki, które przez 2 godz. moczyli w wodzie stały się również ich własnością. 

Właściciele mają liczne pasje, które pozwalają im na spełnianie życiowych marzeń. Każdego roku potrafią wygospodarować kilka tygodni i wyjechać na mniej lub bardziej egzotyczne wczasy. Dalekie wyprawy, zamorskie kraje, wysokie góry, dzika przyroda, surowe klimaty, to cel dalekich wyjazdów. Pokaz zdjęć przed dziennikarskim audytorium przerodził się w festiwal atrakcji przyrodniczych i kulturowych kilkunastu państw na kilku kontynentach. Do legendy przejdą trasy pieszych wędrówek w Himalajach i peruwiańskich Andach. Poświęcając się tym pasjom wracają do swych zajęć w Krynicy, wypoczęci od turystycznego zgiełku, nafaszerowani pomysłami i energią do dalszego działania.


Zajęć nie brakuje, już planują rozszerzenie swej działalności, za niedługo ruszy budowa APARTHOTELU na przylegającej działce. Następny hotel będzie dysponował 13 rodzinnymi apartamentami, wyposażonymi w aneksy kuchenne, pełne węzły sanitarne. Wszystkie będą posiadały tarasy oraz klimatyzację. Właściciele mają nadzieję na przyciągnięcie dodatkowej liczby coraz bardziej wymagających turystów. Nie przeszkadza im kolejny pensjonat, kwatera, czy nowo oddawany hotel w Krynicy. Uważają, że kolejne obiekty będą przyciągać jeszcze większą liczbę osób poszukujących oferty na własną kieszeń. Skorzystają wszyscy … Nie traktują ich jako konkurencji, to raczej partnerzy w działalności na rzecz rozwoju regionu. Przygotowali nawet przy pomocy specjalistów kompleksowy projekt zagospodarowania przestrzennego swej miejscowości. Zaprezentowana wizja rozwoju Krynicy, nowoczesne rozwiązania architektoniczne, podpatrzone na całym świecie elementy infrastruktury i komunikacji, miały stanowić dźwignię rozwoju. Niestety, mimo pozytywnych ocen, pochlebnych opinii, projekt nie znalazł uznania w oczach władz samorządowych. Marzena i Dariusz Labuda nie poprzestają jednak na tym, niezrażeni chwilowym brakiem zrozumienia w dalszym ciągu podejmują starania na rzecz swej małej ojczyzny. Jeszcze nieraz usłyszymy o sukcesach aktywnego małżeństwa, to tylko kwestia czasu!

Czy nad polskim morzem znajdziemy miejscowość podobną do Krynicy Morskiej? Do rzadkości należy takie nagromadzenie atrakcji, jedynej w swoim rodzaju mieszanki walorów natury, kultury i aktywnego wypoczynku. Z widokiem na Bałtyk … Gwarancją satysfakcji jest nie tylko doświadczona obsługa hotelu, ale również bogata oferta i zaplecze rekreacyjne. Z rodziną, przyjaciółmi, warto na wakacje wybrać się właśnie do Krynicy. Samemu odkryć, w czym tkwi tajemnica jej klimatu, tak różnego od atmosfery panującej w innych kurortach Wybrzeża. Czy to wpływ romantycznej natury, gościnności gospodarzy hotelu, który w dniach 18-20 września br gościł Ogólnopolską Sesję Dziennikarską? Przekonajmy się sami, już na własną rękę …
Józef Popiel